Platforma - PRACA

Opis poziomów językowych według
EUROPEJSKIEGO OPISU KSZTAŁCENIA JĘZYKOWEGO

Projekt - kręcimy film

Lekcje języka niemieckiego mogą wyglądać czasem trochę inaczej.

Można zrealizować z uczniami nietypowy projekt, jakim jest nakręcenie filmu.

Wystarczy przerobić materiał, utrwalić go i poprosić, by uczniowie ułożyli krótkie ciekawe dialogi, czy krótki tekst, a następnie odegrali to, ale ... uwaga ... przed kamerą.


Jest przy tym nie tylko dużo śmiechu i świetnej zabawy, ale okazuje się, że lepiej poznajemy przy tej okazji samych uczniów i ich podejście do życia.

Poniżej prezentuję projekt w klasie 1 gimnazjum. Uprzedzam, kamera robi swoje - czyli drobne wpadki są nieuniknione :) Ale najważniejsze jest to, że do pracy motywujemy tu wszystkich uczniów!

Prace plastyczne

 • Menu
 • Einkaufszettel
 • Einladung
 • Mein Obstsalat
 • Jahreszeiten und mein Hobby

 • Awans zawodowy

  Wiadomości specjalne

  Początkiem czerwca 2012 r. w księgarniach pojawiło się "Repetytorium gimnazjalisty - język niemiecki" mojego autorstwa. Pozycja została wydana przy współpracy z Wydawnictwem GREG i ma posłużyć każdemu gimnazjaliście, który pragnie przystąpić do egzaminu nie tylko na poziomie podstawowym ale i rozszerzonym.
  To kompendium wiedzy zawiera materiał nauczany przez trzy lata w gimnazjum, który skumulowany jest w jednej podręcznej książce. Co ważne, treść zawarta w "Repetytorium gimnazjalisty" jest zgodna z wymaganiami nowej podstawy programowej w zakresie języka obcego.
  W "Repetytorium" zawarte są liczne ćwiczenia, a materiał został podzielony pod kątem leksykalno - gramatycznym wg standardów egzaminacyjnych, oprócz tego w książce znajdziemy dział z gramatyką i słownik leksykalny.
  Dodatkowo wielkim atutem "Repetytorium ...", a zarazem wielką pomocą dla uczącego się, jest uproszczony, fonetyczny zapis wymowy poszczególnych słówek i zwrotów. Zaznaczyć należy, że dotychczas żadna pozycja skierowana do gimnazjalistów, a dostępna na naszym rynku, nie zawiera takiego ułatwienia!
  "Repetytorium ..." dostępne jest na oficjalnej stronie Wydawnictwa GREG, gdzie można je nabyć oraz w księgarniach w całej Polsce.
  Przez internet "Repetytorium" kupić możesz TUTAJ


  12 lutego 2008 r. światło dzienne ujrzał e-book pt."Niemiecki dla zuchwałych. Słówka, które trzeba znać."
  Autorka zaczyna od podstawowego słownictwa i krok po kroku prowadzi na szerokie wody.
  Ale co najważniejsze jest to rewelacyjna pomoc dla uczniów przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego (pierwszy ma być już w 2009 roku) lub matury.
  Cały e-book dostępny jest tutaj >>
  Ta publikacja przyda się każdemu, kto chciałby podszlifować język, poznać nowe słownictwo, albo po prostu zacząć się uczyć niemieckiego.